Sociálnymi sieťami sa začala raketovou rýchlosťou šíriť správa o prípade dobrovoľného hasiča, ktorý sa ponáhľal na zásah. V nečakanej chvíli ho však zastavili policajti a práve ich konanie sa stalo zo strany Slovákov poriadne odsudzované a kritizované. Konali teda muži zákona správne?

O prípade dobrovoľného hasiča sa mnohí Slováci dozvedeli zo sociálnej siete, kde sa začali ľudia húfne vyjadrovať k incidentu, ktorý mal s políciou. Muž sa totiž ponáhľal na zásah vo svojom súkromnom vozidle, pričom výrazne prekročil povolenú rýchlosť a v obci išiel 114 km/h.

Policajti ho zastavili a hasičovi udelili za prekročenie rýchlosti 800-eurovú pokutu. Práve táto suma s faktom, že v tom čase išiel na zásah, pobúrila množstvo ľudí. Na kritiku nakoniec zareagovalo aj samotné Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave, ktoré si konanie mužov zákona verejne zastáva.

,,Rýchlosť zabíja nevinných ľudí. Nie je preto možné, aby hasič alebo aj policajt sa presúval na neoznačenom a súkromnom vozidle, akoby išiel na ostrý zásah. V pohotovosti sú predsa tí, ktorí majú službu a majú právo sa rýchlo presunúť na miesto činu. Vodič z tohto prípadu mal možnosť nezaplatiť pokutu na mieste a odvolať sa, čo neurobil. Pri tak vysokom prekročení rýchlosti chýbalo málo, aby došlo k tragédii,“ uvádza sa v oficiálnom vyjadrení polície na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Oficiálne vyjadrenie Polície

,,Dobrovoľný hasič sa na miesto zásahu presúval súkromným motorovým vozidlom. V obci prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 64 km/h, teda išiel 114 km/h. Pravidlá cestnej premávky platia pre všetkých účastníkov rovnako. Policajti sa denno-denne stretávajú s rôznymi výhovorkám vodičov a nie je v ich silách overiť pravdivosť každej z nich. Čo je však najpodstatnejšie je bezpečnosť ostatných vodičov. Situácia na slovenských cestách nie je v poslednom obdobím dobrá. Rýchlosť zabíja nevinných ľudí. Nie je preto možné, aby hasič alebo aj policajt sa presúval na neoznačenom a súkromnom vozidle, akoby išiel na ostrý zásah. V pohotovosti sú predsa tí, ktorí majú službu a majú právo sa rýchlo presunúť na miesto činu. Vodič z tohto prípadu mal možnosť nezaplatiť pokutu na mieste a odvolať sa, čo neurobil. Pri tak vysokom prekročení rýchlosti chýbalo málo, aby došlo k tragédii. V takom prípade by sme tak ako pomaly už každý deň čítali novinové správy o ďalšom zmarenom ľudskom živote. Policajti svojim konaním ochránili nielen okoloidúcich vodičov, cyklistov a chodcov, ale aj vodiča-hasiča samotného.“

Zdroj: Facebook/Polícia SR  |  Foto: minv.sk, Pixabay