Na covidové oddelenie bol po pracovnej ceste v Afrike prevezený pacient z okolia Nových Zámkov. Známky nákazy vykazoval už pred vstupom do lietadla v Hurghade. Negatívny výsledok ani testovanie však nebolo pre egyptské úrady potrebné a na Slovensko ho pustili bez akýchkoľvek previerok!

Slovenský pacient bojoval o život na covidovom oddelení vo fakultnej nemocnici v Nitre. Svoju bitku však prehral a na lôžku skonal 11. februára. Pacient bol nakazený koronavírusom a vzhľadom na cestovateľskú anamnézu vzišlo riziko, že sa jedná o nový, juhoafrický vírus. Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval na tlačovej konferencií o tom, že jeho vzorky dali preveriť Slovenskej akadémií vied, pričom dnes už poznáme výsledky.

„Podľa sprostredkovanej telefonickej informácií od virológa doktora Klempu sa u pacienta nepotvrdila juhoafrická ani britská mutácia koronavírusu. Pravdepodobne ide o variant pôvodného čínskeho vírusu. Oficiálna informácia ešte do Faklutnej nemocnice Nitra neprišla,“ povedala pre Tv JOJ hovorkyňa nemocnice Tatiana Kubinec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TV Joj | Foto: IG/marek_krajci_nrsr