Politika Z Farmy rovno do Hlasu? TENTO súťažiaci chce uspieť vo voľbách!

Z Farmy rovno do Hlasu? TENTO súťažiaci chce uspieť vo voľbách!

Strana Hlas, ktorej sa nedávno v televízii udial vtipný trapas, usporiadala pred niekoľkými dňami v Košiciach akciu. Tej sa okrem vrcholových predstaviteľov zúčastnili aj členovia z rôznych krajov. Pellegriniho skupina sa tak už pripravuje na októbrové komunálne voľby, v ktorých by mali postaviť ako kandidáta aj známeho a kontroverzného exfarmára.

Strana Hlas si zakladá na svojom imidži a už teraz sa svedomito pripravuje na lákanie voličov v komunálnych voľbách. Tie sa majú uskutočniť v októbri, pričom Pellegriniho strana mala pred pár dňami akciu v Košiciach, na ktorej sa stretli aj s členmi z rôznych krajov. Čitateľ Plus JEDEN DEŇ ale na spoločných fotografiách spozoroval i známu tvár.

Tou má byť kontroverzný exfarmár, ktorý sa zúčastnil reality šou v roku 2013. Jindřich Sosna sa na Farme „preslávil“ taktiež tým, že spolu s ďalším súťažiacim fyzicky napadol  exfarmárku Janu Hrmovú. Za trest následne absolvoval duel, v ktorom prehral, a tak z hry vypadol. V roku 2017 ako zástupca náčelníka mestskej polície čelil aj obžalobe za napadnutie psíčkara – seniora, ktorý tvrdil, že na neho policajti zaútočili. Obvinenie bolo následne Sosnovi rovnako ako kolegovi zrušené.

Keď redakcia oslovila Hlas s konfrontovaním minulosti človeka, ktorého chce strana postaviť do komunálnych volieb, prišla jasná odpoveď. Hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková uviedla, že strana Hlas sa zaujíma o svojich kandidátov, pričom Jindřich Sosna má byť „aktívnym členom, zapája sa do straníckych aj dobrovoľníckych aktivít v Trebišove, ale i v Košickom kraji“. Obžaloba exfarmára pre nich nie je dnes žiadnym problémom: „Súdy ho právoplatne oslobodili. Stále je tiež zamestnancom MsP s pozastaveným výkonom činnosti, keďže vykonáva mandát poslanca. V strane Hlas rozhodnutia súdov akceptujeme, nekomentujeme a ctíme si ich. Preto v súčasnosti nevidíme prekážku, aby Jindřich Sosna kandidoval v komunálnych voľbách a vďaka svojim skúsenostiam bol prínosom pre mesto Trebišov,“ dodala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ │ Foto: FB/Róbert Suja – kandidát na predsedu KSK 2022, Jindro Sosna, Peter Pellegrini, Televízia Markíza

Exit mobile version