V obchodných reťazcoch môžeme vidieť rozličné typy pracovníkov. Jedno však ostáva všade rovnaké – mali by dodržiavať určité pravidlá a normy svojho zamestnávateľa. Ich správanie by sa nemalo priečiť dobrým mravom, etike a morálke. Bohužiaľ, to nie je prípad našich susedov.

Nemecký obchodný reťazec Kaufland v Čechách sa stal terčom nespokojnosti. Jeden zo zákazníkov odfotil pokladníčku v práci. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, keby nesedela za pokladňou v tričku “Z lásky k Česku” a na ruke jej nesvietilo tetovanie vyjadrujúce sympatie k neonacizmu. Slečna mala na pravom predlaktí vytetovaný hákový kríž. Hoci je Česko slobodnou demokratickou krajinou, ľudia by mali vedieť zvážiť, čo je ešte v poriadku a čo je už cez čiaru. V prípade tejto slečny, bolo jej správanie cez.

A pritom stačilo tak málo – tetovanie zakryť, schovať. Takto dievčina prišla o prácu a je otázne, kto ju teraz zamestná, keď sa jej prípad rozšíril po sociálnych sieťach a médiách. Stanovisko k celej situácii zverejnil aj český Kaufland na svojej facebookovej stránke.

Zdroj/Foto: Facebook Kaufland ČR, Ký Be | Ilustračná foto: depositphotos.com