Zo spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice unikli ďalšie nechutné detaily. Marián Kočner mal jeho vraždu pripravovať celkom inak, ako sa napokon odohrala!

Aj keď sa zdalo, že objednávka na vraždu Jána Kuciaka prebehla podľa známej schémy, najnovšie zistenia ukázali opak. Podľa čerstvých informácii DenníkaN totiž novinár pôvodne nemal byť zavraždený okamžite: “Zadanie od Mariana Kočnera bolo, aby Kuciak zmizol a tak ho zavraždili. Jeho telo sa nemalo nikdy nájsť,” tvrdia.

Ako prvého mali pritom nechať zabiť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Maroša Žilinku, ktorý dozoroval kauzu Technopol. Andruskóovi pritom zaplatili zálohu 20-tisíc eur, no ku vražde sa stále neschyľovalo. Zsuzsová sa mu mala dokonca vyhrážať, že ho Kočnerovi ľudia zabijú. Napokon dal Andruskóovi Kočner odkázať, nech “spravia aspoň Kuciaka”.

Hoci dal novinára sledovať exsiskárovi Tóthovi, ktorému údajne platil za sledovanie 6 400 eur mesačne, na Kuciaka nič nenašiel a Kočnerovi povedal, že je čistý ako mních. Kočnerov plán na vraždu spolu so zmiznutím nevyšiel a telo novinára nechali vrahovia v dome vo Veľkej Mači. Rovnako sa malo potvrdiť, že Kuciaka lustroval šéf finančného spravodajstva Pavol Vorobjov a výsledky odovzdal prezidentovi policajného zboru v tom období, a teda Tiborovi Gašparovi. O hladký prenos informácii sa mal postarať Norbert Bödör v rodinnom vzťahu s Gašparom.

Najnovšie sa voči obvineniu z vraždy Kočner odvolal a najal si známeho právnika Paru, ktorý vystupuje v kontroverzných kauzách. Podľa ľudí z okolia spisu sú ale dôkazy proti Kočnerovi nespochybniteľné. Na svetlo vyplávala aj komunikácia Kočnera so šéfom Penty Haščákom, v ktorej mu píše o “od*ebaní č*ráka”, hoci ten tieto tvrdenia odmieta. Denník ale zverejnil, že Haščák mal Kočnerovi zaplatiť milión za to, že mu odovzdá nahrávku Gorily a stiahne sa.

Kočner chcel dať Kuciaka zabiť a nechať zmiznúť

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Facebook, YouTube