Sú tomu už viac ako tri mesiace, čo televízia JOJ odštartovala novú reláciu s názvom Reštart, pričom v prvej epizóde sa predstavila Radka z Nových Zámkov. Rodáčka z východného Slovenska vážila v začiatkoch svojej premeny neuveriteľných 140 kilogramov, pričom z nej v závere relácie bola celkom iná žena.

32-ročná mamička dvoch detí sa dostala do povedomia verejnosti ešte v roku 2007, kedy sa objavila vo finálovej desiatke hudobnej šou Môj najmilší hit. Odvtedy uplynulo veľa času a po verejnom zosmiešnení v Superstar sa vždy usmiata brunetka stiahla z očí verejnosti. Mikrofón a pódiá vymenila za domácnosť, pričom vychovávala dve rozkošné deti, synčeka Mateja a dcérku Annu.

Energická mamička však nechcela, aby sa za ňu jej deti hanbili, a preto neváhala a prihlásila sa do šou Reštart. V počiatku svojej premeny vážila viac ako 140 kilogramov, pričom odhadovaný biologický vek organizmu mala ako 62-ročná žena. Po čase sa preto rozhodla zobrať vážne slová odborníkov a pod ich vedením sa pustila do náročnej premeny. Po mesiacoch driny sa Radke podarilo schudnúť 55 kilogramov, pričom jej snom bolo klesnúť pod magickú osemdesiatku.

Reštart jej zmenil život!

Aj keď by si mnohí zrejme mysleli, že po vypnutí kamier sa súťažiaci dostanú späť do starého kolotoča, pri mladej mamičke je opak pravdou. Brunetka totiž vzala opraty do svojich vlastných rúk a dnes sa pýši fantastickou postavou. Vďaka kvalitnej strave a pravidelnému cvičeniu je z nej úplne nová žena, ktorá dnes vyzerá aj v úzkych šatách doslova čarovne. A kým Radka kedysi len snívala o váhe pod 80 kilogramov, dnes je to už realitou!

  • Ako si pokročila v chudnutí a čo sa zmenilo od ukončenia šou?

R: Som vďačná za pomoc, ktorú som dostala, stále pokračujem a kilá idú dole. Je pravda, že to už nie je také rýchle, nakoľko nemám čas si stále variť, takže chodím s kolegyňami na obedy. Ale aj tam sa stále snažím jeden kopček ryže nezjesť.

  • Máš stále čas na cvičenie alebo sa stretávaš aj s prekážkami, ktoré ťa môžu spomaliť?

R: Kto chce cvičiť, tak ten bude cvičiť. Tiež by som sa mohla vyhovárať, že nemám kam dať deti, a preto dnes cvičiť nepôjdem, ale ja to nerobím. Deti beriem do posilňovne so mnou, takže prekážky nie sú. Koncom marca dokonca idem na jeden bratislavský beh, v apríli na Národný beh Devín, v máji sa chystám na Spartan Race a v júni idem zdolať Rysy, takže plány sú.

  • Baví ťa žiť zdravým životným štýlom?

R: Ja milujem jedlá od Viktora, zamilovala som si zdravé jedlá, hoci je pravdou, nebudem klamať, že keď sme niekde na oslave, tak zhreším. Dám si aj sladké, aj vínko, ale viem, že po oslave zase pokračujem v tom, kde som prestala. Baví ma to, ten pocit po tréningu je ten NAJ POCIT.

  • Prispôsobila sa ti aj rodina alebo musíš odolávať koláčom, rezňom či iným pokrmom iba ty?

R: Manžel sa prispôsobil. Keď varí on, jedlo robí na zdravý spôsob, aby som to mohla jesť aj ja. Popravde, raz za čas tie rezne musím urobiť, ale fakt je to maximálne obmedzene.  Už si všetci zvykli na nový životný štýl.

  • Nemáš niekedy sklony vykašľať sa na tú drinu a hodiť všetko za hlavu? Ako sa dnes vlastne pozeráš na starú Radku a ako ju vidíš dnes?

R: Ešte ani raz mi nenapadlo sa na to vykašlať. Pocit, ktorý ma ženie vpred, je ten, že si môžem kupovať krásne oblečenie, milujem sa teraz obliekať a milujem aj pochvaly, čiže starú Radku už nechcem nikdy vidieť. Veľa ľudí ma podporuje a berie si zo mňa príklad. V prvom rade nechcem sklamať svoju rodinu, blízkych, ale aj fanúšikov. A v neposlednom rade chcem ukázať svojim neprajníkom, že sa mýlili a že sa už nikdy nevrátim tam, kde som bola. Schudla som 65 kilogramov, som so sebou maximálne spokojná. Jediné, čo ma trápi je, že sa teraz hanbím vyzliecť. Vtedy som mala kompex z váhy, teraz mám z ovisnutej kože. Za krátky čas som schudla veľa kíl a koža sa z toho nestihla spamätať. Žiaľ, operáciu si dovoliť nemôžem, nie je to lacná záležitosť.

  • Čo je tvojim najväčším víťazstvom a čo by si odporučila ľuďom, ktorí nevedia, ako začať chudnúť?

R: Mojím najväčším víťazstvom je moja rodina, ale aj to, že som prekonala samu seba a dala som to! Išlo o to, že ja som bola v hlave dobre nastavená, veľmi som to chcela a keď človek chce, dokáže všetko. Takže by som rada odkázala všetkým, ktorí sa ešte neodhodlali, nech začnú už dnes a nech si dajú cieľ. Ten cieľ ich bude hnať dopredu. Poviem vám vetu, ktorú hovorí mnoho ľudí, ktorí dokázali prekročiť vlastný tieň a ja sa s ňou absolútne stotožňujem: VŠETKO JE V HLAVE!

Radka v relácii Reštart

Radka Kaletová dnes

Zdroj: Radka Kaletová, TV JOJ