18. máj bol posledným dňom profesionálnych ligových ročníkov na slovenských trávnikoch. Čaká nás už len baráž o Niké ligu a v nej sa očakávaného derby nedočkáme.

O tom sa, mimochodom, rozhodlo už v piatok, keďže posledné kolo 2. ligy sa hralo ešte v piatok v podvečerných hodinách. Petržalka vďaka fantastickému finišu a zlyhaniu Prešova v Humennom skončila na 2. mieste a zahrá si baráž o návrat do najvyššej súťaže, ktorú nehrala od roku 2010. Medzičasom bola dokonca aj účastníkom piatej ligovej úrovne, následne však v rokoch 2016-2018 prišlo k trom postupom v rade a odvtedy hrala druhú najvyššiu súťaž.

Zároveň sa veľkého derby medzi Košicami a Prešovom, na ktorý to pred posledným kolom vyzeralo, nebude nič. Košice totižto v poslednom kole doma zdolali Michalovce 2:0 a tak má metropola východu istotu Niké ligy aj v sezóne 2024-25. Do baráže skĺzli Michalovce, ktoré po veľmi zlej základnej časti hrali výborne v skupine o záchranu, no kľúčové posledné kolo ich hráči nezvládli.

O Niké ligu si tak zahrajú Michalovce proti Petržalke, pričom ich domáce štadióny sú vzdialené od seba bezmála 500 kilometrov po ceste a cez 360 vzdušnou čiarou. Väčšia vzialenosť v profesionálnom futbale u nás už prakticky neexistuje.

Barážové zápasy sú na programe 21. a 25. mája, pričom nutno dodať, že v doterajších piatich prípadoch sa nikdy druholigistovi v baráži uspieť nepodarilo, hoci viackrát to bolo veľmi vyrovnané.

Zdroj: Hitky, Flashscore | Foto: Depositphotos