Juraj Rizman sa vďaka vzťahu s prezidentkou stal prvým mužom Slovenska, pričom o pár dní privíta so Zuzanou Čaputovou aj pápeža Františka, i keď dvojica nie je zosobášená. Je však viac ako zrejmé, že bývalý riaditeľ Greenpeace Slovensko nechce byť zaškatuľkovaný iba ako ,,partner prezidentky“.

Juraj Rizman bol v minulosti poradcom prezidentky pre životné prostredie a občiansku spoločnosť. Po prevalení ich vzťahu sa rozhodol zmeniť pozíciu a stal sa poradcom podpredsedu NR SR Juraja Šeligu. V apríli tohto roku však spoluprácu ukončil a rozhodol sa venovať svojím projektom.

Jedným z nich je nová internetová relácia s názvom ,,Bezpečnosť SK“ pod záštitou denníka SME, ktorú bude moderovať práve partner Zuzany Čaputovej. ,,Bezpečnosť je téma, ktorá ma zaujíma a čiastočne som s ňou pracoval, či už ako poradca prezidentky alebo u podpredsedu NR SR Juraja Šeligu. Došlo mi, že na trhu v zásade nie je relácia, ktorá by sa tejto téme venovala,“ uviedol pre cas.sk.

45-ročný rodák z Bratislavy sa však nechce venovať politickým témam, ale oblastiam bezpečnosti z odborného hľadiska. „Budú to nepolitické veci, skôr odborne a popularizačne zamerané, vrátane praktických informácií o jednotlivých zložkách, nových postupoch, nových výzvach, a tak ďalej,“ dodal, pričom sa relácia momentálne podrobuje testovaniu a analýze jednotlivých tém.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: SME, FB/Zuzana Čaputová