Mal iba 19 rokov a jeho váha sa vyšplhala na neuveriteľných 153 kilogramov. O mladíka sa vážne bála jeho rodina i priatelia, keďže lekári predpokladali, že jeho nadbytočné kilogramy ho čoskoro zabijú. Bol tak čas na zmenu, a páni, to je teda progres!

Sam Rouen sa v roku 2006 zúčastnil reality šou o chudnutí. Vtedy bol najobéznejším mužom v súťaži, keďže ručička na váhe mu ukazovala 153 kilogramov. V priebehu natáčania sa mu podarilo schudnúť úžasných 71 kíl, no mnohí diváci sa obávali, že sa čoskoro vráti na pôvodnú váhu, keďže mal pár zlyhaní.

Od reality šou však uplynuli dlhé roky a cieľavedomý mladík naďalej pokračoval vo svojej vízii a zdravým životným štýlom žije dodnes. Po skončení univerzity sa pridal k požiarnikom a nedávno bol súčasťou kalendára New South Waleských požiarnikov.

Sam prešiel cestu plnú tvrdej driny a odriekania, vďaka čomu sa však môže pýšiť úžasne vypracovanou postavou. Je irónia, že príťažlivý hasič sa priznal, že dodnes má problém dať si dole tričko na pláži. Je neskutočné, čo s nami dokáže urobiť psychika.

Zdroj: news.com.au  |  Foto: Facebook/Sam Rouen, Pixabay