Internet a sociálne siete sa stali v období posledných desiatich rokov absolútne nepostrádateľnou súčasťou života modernej civilizácie. Ako však dokáže byť interaktívna sieť nápomocná v mnohých ohľadoch, tak sa stáva aj čoraz nebezpečnejšou. A to najmä v prípade neplnoletých detí!

Je tomu len zopár mesiacov, čo sa markizácka redaktorka Kristína Kövešová odhodlala v rámci reportáže bojovať so zneužívaním detí na internete. V jej stopách sa tentokrát vydali českí režiséri Bára Chalupová a Vít Klusák, ktorí ohlásili natáčanie celovečerného dokumentu o predmetnom probléme.

Škandalózna téma, ktorej obeťami sú tisíce detí po celom svete, sa nedotýka len zahraničných krajín, ale aj mladistvých chlapcov a dievčat na Slovensku či v Čechách. Režiséri si na castingoch vybrali tri plnoleté ženy, ktoré však pôsobia ako nežné teenagerky a pod falošnými profilmi si začali písať so staršími mužmi vo veku od 23 do 63 rokov. Účet 12-ročnej Týnušky oslovilo v priebehu prvých piatich hodín 83 záujemcov, a to v drvivej väčšine s explicitnými výzvami k spoločnému uspokojovaniu prostredníctvom videohovoru.

Aby toho nebolo málo, množstvo z nich poslalo dievčaťu nahé fotky, pričom štyria muži prešli k „akcii“ bez toho, aby sa im dievča vôbec ukázalo. Celovečerný dokument sa snaží odhaliť virtuálnych predátorov, ktorí bez zábran útočia na deti vo veku 11-13 rokov, pričom sa neštítia ani vydierania. „Pomocou sofistikovaných trikov si rýchlo získajú dôveru dieťaťa a snažia se z neho vylákať obnažené selfie. Akonáhle sa im to podarí, začnú dieťa vydierať tým, že jeho fotky zverejnia napríklad na Facebooku, alebo rozšíria po jeho škole. Pre účely experimentu si autori filmu tieto úskoky a manipulatívnu techniku požičajú a obrátia ju proti nim. Z lovcov se tak stanú lovení,“ uviedli autori projektu k filmu.

Aby toho nebolo málo, film obsahuje i pasáže, kde dôjde k osobným schôdzkam tvárou v tvár, pričom z pozadia sleduje celé stretnutie šesť skrytých kamier a ochranka. Aj keď bola pre dokončenie dokumentu vyhlásená verejná zbierka, Česi sú už v týchto chvíľach z projektu nadšení.

Šokujúce video k filmu môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: YouTube