Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia upozorňuje spotrebiteľov pred výrobkom, ktorý sa nachádza aj na slovenských pultoch. Z trhu sa momentálne sťahujú stovky tisíc kusov obľúbeného jogurtu.

Českí inšpektori sprostredkúvajú varovanie zo strany firmy Lactalis CZ, ktorá je materskou spoločnosťou mliekarní Kunín a Klatovy. Spoločnosť je nútená z obehu stiahnuť výrobok Kunín Pohár mliečny dezert 150 gramov s dátumom spotreby 21., 22.,23.,27.,28. a 29. júla 2021. Mliečne dezerty majú príchute čokoláda, jahoda, čučoriedka a marhuľa.

Celkovo sa z trhu sťahuje 385-tisíc kusov mliečneho výrobku. Kontrola preukázala, že obsahuje stopové množstvo pesticídu s názvom Etylenxoid, ktorý v krajinách Európskej únie nie je povolený. Práve táto látka má byť pre človeka mimoriadne nebezpečná, keďže môže mať na organizmus mutagénne a karcinogénne účinky.

Je nutné upozorniť, že uvedený výrobok sa predáva aj na slovenskom trhu. Zakúpiť si ho môžete v akýchkoľvek obchodných reťazcoch, no aj v miestnych potravinách. Spoločnosť prosí zákazníkov, aby jogurty nekonzumovali a vrátili ich do predajne, kde ich zakúpili. Peniaze im budú vrátené aj bez doloženia dokladu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: lactalis.cz, svscr.cz  |  Foto: lactalis.cz, Pixabay