Americký úrad pre bezpečnosť varuje pred nebezpečným výrobkom slúžiacim predovšetkým deťom najmladšej vekovej kategórie. Informáciu sprostredkoval verejnosti prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky.

Spoločnosť Fisher-Price momentálne sťahuje z predaja 4,7 milióna hojdacích kojeneckých lehátok značky Rock’N Play. Tie sa môžu údajne nachádzať aj na slovenskom trhu. Americký úrad pre bezpečnosť výrobkov tvrdí, že v spacom ležadle zomrelo minimálne 30 dojčiat.

Vo väčšine prípadov išlo o bábätká, ktoré mali minimálne tri mesiace, kedy sa dieťa učí pretáčať sa na brucho. Podľa odborníkov je práve v tomto problém, keďže pri pretočení bábätka hrozí strata stability ležadla. Lehátka, ktoré sú naklonené a vyplnené vankúšikmi, totiž nie sú vhodné pre dojčatá.

Americká akadémia pediatrov (AAP) označila daný výrobok za smrteľný. „Keď rodičia kupujú niečo pre svoje dieťa v obchode, predpokladajú, že to musí byť bezpečné. Žiaľ, v tomto prípade to tak nie je,” uviedla vo vyhlásení Kyle Yasudu, prezidentka AAP. Je preto dôležité, aby ľudia, ktorí si zakúpili dané lehátko, ho prestali používať a firmu Fisher-price požiadali o vrátenie financií.

Zdroj: cnbc.com  |  Foto: Facebook, Pixabay