Politická strana Smer-SD na čele s Robertom Ficom prišla s návrhom zákona, ktorý má finančne odbremeniť rodičov. Dnes sa stali obedy zadarmo pre škôlkarov a následne aj žiakov skutočnosťou. Sľuby, ktoré však politici verejne vyhlasovali, sú dávno preč, keďže v realite táto novinka narobila veľké problémy.

Poslanci Národnej rady SR nedávno schválili novelu zákona, ktorá určila dotáciu na obedy, pričom na každé dieťa za každý deň je daná suma 1.20 eura. Ide predovšetkým o deti v materských školách a žiakov základných škôl. Aj napriek tomu, že štát bude táto novinka stáť zrejme 120 miliónov eur, mnohé školské jedálne sa chytajú za hlavu a nevedia si predstaviť ďalšie fungovanie.

Chýba totiž personál, nedostatočná kapacita v jedálňach pre všetkých žiakov, a taktiež hrozba, že nebudú pokryté všetky náklady. Rodičia sú tak nútení aj tak doplácať, pričom svoje rozhorčenie zverejnila jedna z nahnevaných matiek prostredníctvom stránky ,,Nekŕmte nás odpadom“.

Vyjadrenie matky

,,Tak toto sú obedy zadarmo!? Desiatu si musím platiť celú, ale ak ide na obedy na budúci rok, na deň doplatím až 0,56 € + 10 €.. Teda 21,20 €! Ďakujem za taký obed zadarmo! To naozaj mohli dať tých 20 € k detským prídavkom a aj v jedálni by mali menej papierovania a aj by sa človek zbytočne nenas … ! Že zadarmo!!! ĎAKUJEM!”

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, YouTube, Pixabay