Ako sme vás už informovali, v sobotu prišlo k nešťastiu na kúpalisku Vadaš v Štúrove. Po hre v bazéne so svojím otcom zomrel iba štvorročný chlapec. Otec teraz obviňuje kúpalisko!

Chlapec sa mal s otcom hrať v bazéne Hviezda na kúpalisku Vadaš v Štúrove. Viac informácií TU. Otec sa so synom zabával tak, že ho vyhadzoval do vody, pričom sa mal napiť aj vody, informoval cas.sk. Keď chlapcovi prišlo zle, otec ho ihneď odovzdal záchranárom pri bazéne, ktorí sa ho pokúšali zachrániť aj spolu s rýchlou zdravotnou službou. Záchrana trvala dve hodiny, chlapec však zomrel. “Chlapček zomrel na náhlu reflexnú smrť vo vode. Mal podráždenú sliznicu, utrpel šok a zástavu srdca. Takéto náhle úmrtie sa odborne nazýva suché utopenie,” tvrdí výsledok pitvy, o ktorej informoval cas.sk.

Otec obviňuje kúpalisko

[sociallocker]Teraz však otec chlapca šokoval názorom, že za smrť jeho syna môže kúpalisko. Myslí si, že nebolo dostatočne vybavené. „Vadaš má kapacitu 9-tisíc ľudí, ako je možné, že tam nebol lekár a prístroj na oživovanie?“ rozčuľoval sa pre cas.sk otec Gabriel. Podľa riaditeľa kúpaliska disponujú aj defibrilátorom a bola tam aj zdravotná sestra. „Neviem, prečo nebol použitý, to nech sa vyjadria záchranári,” regoval pre cas.sk riaditeľ Hogenbuch. Dodal, že v sobotu mali dokonca viac záchranárov, ako im prikazuje zákon. Bolo ich vraj až deväť a nie len sedem. Pri bazéne Hviezda sa nachádzali až dvaja záchranári. Tvrdí, že všetci spravili pre záchranu, čo bolo v ich silách.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook[/sociallocker]