Celé Slovensko ostalo zdrvené potom, čo sa v nedeľu ráno dostala na verejnosť informácia, že obľúbený herec Stano Dančiak odišiel do umeleckého neba. Nenapodobiteľný herec s nezabudnuteľným hlasom zomrel v tichosti zo soboty na nedeľu, pričom ho mali trápiť dlhodobé zdravotné problémy.

Stano Dančiak sa narodil 26. októbra 1942 v Bratislave, pričom herectvu sa venoval už od útleho detstva. Umelec najskôr pôsobil v Slovenskom národnom divadle, odkiaľ však po krátkom čase odišiel a spolu s priateľmi založil Divadlo na Korze. Od roku 1971 figuroval v divadle Nová scéna, kde prepožičal svoju tvár desiatkam jedinečných postáv.

V roku 1990, kedy sa začali jeho výrazné problémy s cukrovkou, sa opäť vrátil do SND, pričom exceloval aj pred televíznymi kamerami či v dabingovom štúdiu. Dančiakov hlas bol vždy nenapodobiteľný, jednoznačne rozpoznateľný a práve vďaka nemu sa stali zahraničné seriály ako Alf či Derrick mimoriadne úspešnými aj na Slovensku.

Po hercovej smrti zverejnil portál Pluska.sk srdcervúce zábery, ktoré vznikli ešte v roku 2016 v uliciach Bratislavy. Dančiak mal v daný deň nastupovať do vozidla za asistencie svojej manželky a dcéry, pričom odvezený mal byť do areálu, kde sídli centrum pre pacientov s poruchami pamäte a Alzheimerom.

Zábery, ktoré doslova trhajú srdce, môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: Pluska | Foto: YouTube | Video: YouTube