Obyvatelia Indie, no aj lekári či zdravotný personál sú vydesený. Cez víkend zverejnili správu o tom, že 300 ľudí bolo hospitalizovaných po záhadnej chorobe, ktorá sa prejavuje rovnakými príznakmi. Jeden človek zomrel.

Z Indie dorazili do sveta veľmi znepokojivé správy. V štáte Ándhrapradéš v meste Eluru zaznamenali cez víkend až 300 hospitalizovaných pacientov, ktorí vykazovali symptómy akejsi záhadnej choroby. Ľudia trpia na závrate, stratu vedomia aj zvracanie či pálenie očí.

Lekári podľa informácií CNN zatiaľ nemajú tušenia, o aké ochorenie ide ani prečo pribudlo odrazu toľko pacientov s podobnými prejavmi. Doposiaľ vykonanými krvnými testami ale vylúčili, že by išlo o koronavírus, ktorý Indiu sužuje vo veľkej miere, keďže testy pacientov boli negatívne. Na základe testov mali lekári vylúčiť aj akékoľvek vírusové ochorenia, ktoré sú napríklad prenášané uštipnutím hmyzom.

Ako uviedla tamojšia ministerka zdravotníctva Alla Kali Krishna Srinivas, v zasiahnutej oblasti testovali vzorky aj na kontamináciu vodných či potravinových zdrojov, no zatiaľ bez úspechu. Z hospitalizovaných zaznamenali nateraz jedno úmrtie pacienta, ktorý mal rovnaké príznaky ako ostatní a následne utrpel srdcový infarkt.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: edition.cnn.com │ Foto: YouTube/Hindustan Times, Unsplash