Viliam Dobiáš je skúseným lekárom, pričom desiatky rokov pracuje ako záchranár, a taktiež učí mladších kolegov. Mnohí sa obracajú práve na neho s otázkami o pandémií koronavírusu. K tejto téme sa rozhodol vyjadriť prostredníctvom grafu.  

Prezident Slovenského Červeného kríža už na začiatku roka apeloval na ľudí, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Sám priznal, že mu veľmi chýbajú úsmevy ľudí, ktoré sú skryté za rúškom. Samozrejme, to nebol najhlavnejší dôvod, prečo by mali ľudia absolvovať vakcináciu.

Vysokoškolský profesor si však veľmi dobre uvedomuje, že presvedčiť Slovákov k očkovaniu nie je také jednoduché. Aj z tohto dôvodu zverejnil graf, ktorý má odzrkadľovať realitu v našej krajine. Ten znázorňuje situáciu, keď má človek akýkoľvek problém. Ak potrebuje právnu pomoc, vyhľadá právnika. Ak si chce postaviť dom, nájde si stavbára. Ak musí opraviť auto, kontaktuje automechanika.

V prípade, ak má človek zdravotný problém, jeho správanie je podľa grafu úplne iné. Zo začiatku si vyhľadá informácie na internete, následne sa spýta susedov a známych, prípadne si nastaví vlastnú liečbu. Môže nastať aj snaha vyliečiť sa ,,overenými“ nápojmi, informovanie v médiách a až potom navštívi svojho lekára. Dobiáš chce zrejme poukázať na to, aké ľahké je v dnešnej dobe podľahnúť hoaxom, predovšetkým počas pandémie koronavírusu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Viliam Dobiáš