Po fatálnom náraze, ku ktorému došlo 2. októbra na Zochovej ulici, začali vystrašení svedkovia okamžite volať na tiesňovú linku s prosbou o pomoc. Do pár minút sa tak na mieste nehody zhromaždili všetky záchranné zložky, pričom jedným zo záchranárov bol aj Dominik.

Šialená jazda opitého vodiča si vyžiadala päť mŕtvych obetí a 5 zranených ľudí. Jedným z prvých záchranárov, ktorý prišiel na miesto nehody, bol aj skúsený Dominik. Okamžite po príchode začal pomáhať zraneným osobám. Aj napriek tomu, že má za sebou obrovské množstvo zásahov, pohľad na krvavú spúšť mu vyrazil dych.

38-ročný zdravotník uviedol, že mal pocit, akoby sa všetko zastavilo. Podľa jeho slov ešte nikdy nezažil také ticho, a zároveň nárek zranených ľudí i vydesených svedkov. Mnohí utrpeli otvorené zlomeniny a sila nárazu jednému z cestujúcich spôsobila amputáciu nohy.

Dominik sa však s kolegami snažil urobiť všetko preto, aby zachránili každého, kto mal akékoľvek zranenia. Napokon prezradil chvíľu, na ktorú nezabudne. ,,Nadvihovali sme auto, aby sme tých ľudí spod neho vytiahli. Jedno dievča už len chrčalo, ale žilo. Neskôr som sa dozvedel, že zomrelo. Ďalšie dievča to auto tak pritlačilo o strom, že nemalo šancu. Už som len videl a počul, ako vydýchlo naposledy,“ smutne povedal pre cas.sk. Slová záchranára sú bolestivé, no zároveň sú dôrazným varovaním pre vodičov, ktorým čo i len skrsla myšlienka sadnúť za volant, keď sú pod vplyvom alkoholu!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Polícia SR-Bratislavský kraj, Polícia SR, TV JOJ