Záchranár Viliam Dobiáš o očkovaní: ,,Vakcína nemusí sľubovať…!“

Dátum:

Viliam Dobiáš je skúseným lekárom, o ktorého názor sa opierajú aj mnohí odborníci. Desiatky rokov pracuje ako záchranár, a zároveň školí mladších kolegov. Považuje preto za dôležité vyjadriť sa k otázke očkovania proti ochoreniu COVID-19.

Viliam Dobiáš je uznávaným odborníkom, vysokoškolským profesorom, a zároveň aj prezidentom Slovenského červeného kríža. Na základe svojich dlhoročných skúseností je správnym človekom na vyjadrenie názoru k vakcíne. ,,Mám 71 rokov, som onkologický pacient, v zdravotníctve mám odrobených 46 rokov. Polovicu ako anestéziológ-intenzivista. Stále robím na záchranke a učím. Práca ma baví, mám vzácnu rodinu a chcem byť zdravý,“ na úvod napísal na sociálnej sieti.

Známy záchranár tak ako mnohí ostatní obmedzil akékoľvek spoločenské akcie a dovolenku pri mori vymenil za výlet na Oravu. S rodinou mal na minulý rok veľké množstvo plánov, ktoré však dostali jasnú stopku, keďže dodržiaval protipandemické opatrenia. Podľa jeho slov mu však chýbajú úsmevy ľudí, ktoré sa za rúškom strácajú. ,,…chcem sa vrátiť medzi ľudí bez strachu. Vakcína nemusí sľubovať návrat do minulých časov, len do normálu,“ vysvetľuje Dobiáš.

Rodák z Bratislavy upozorňuje, že má za sebou všetky detské očkovania a už 40 rokov sa necháva očkovať proti chrípke. V priebehu rokov bol chorý na respiračné ochorenie iba raz, a to päť dní. ,,Od jesene čakám na vakcínu proti COVID-19 a chcem byť medzi prvými,“ otvorene hovorí skúsený lekár, ktorý si uvedomuje ťažkú situáciu v nemocniciach.

Po informácií, že sa vakcína konečne dostala na Slovensko, tak nemal o čom rozmýšľať. ,,Ani ma nenapadlo uvažovať, či očkovanie áno, alebo nie. Stojím v rade, pretože nielen ja chcem byť odolný, ale nechcem nakaziť mojich pacientov ani rodinu a študentov. Okrem toho chcem ísť lyžovať, plávať v prírode, chodiť na kongresy aj na dovolenku,“ dodáva na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Viliam Dobiáš

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...