Záchranári sú zodpovední za prednemocničnú starostlivosť aj v boji s pandémiou, pričom odvádzajú mimoriadne dôležitú prácu. V posledných mesiacoch sú však nesmierne vyťažení, nehovoriac o ochranných oblekoch, ktoré musia mať na sebe počas celej služby. Nie je tak divu, že ich situácie, kedy ľudia od nich požadujú nezvyčajné veci, poriadne rozčuľujú.

Záchranári majú v týchto dňoch kopu práce, pričom je zrejmé, že epidemiologická situácia sa nezlepšuje. O to viac ich hnevá, keď určitá skupina občanov považuje sanitku za taxík, no dokonca aj kuriérsku službu. ,,…najnovšie začali ľudia volať na záchranku, aby im predpísali lieky, či rovno im priviezli lieky domov. Predsa si to platia z daní a majú na to nárok,“ uvádza sa na facebookovej stránke Denník záchranára.

Zdravotníci zároveň upozorňujú, v akých situáciách je vhodné zavolať si rýchlu zdravotnú pomoc. ,,Ak je niekto v ohrození života, nedýcha, je v bezvedomí. Ak má niekto bolesti na hrudníku, ktoré sú zvieravé tlakové a je zjavne bledý a necíti sa dobre. Pri kolapse. Pri príznakoch mozgovej mŕtvice, teda poruche reči, jednostranné oslabenie končatín a pokles ústneho kútika. Pri úrazoch ohrozujúcich život a autonehodách,“ zdôraznili.

Privolaní záchranári majú taktiež problém s pravdovravnosťou Slovákov, ktorí taja dôležité informácie spojené s pandémiou koronavírusu. ,,Ak máte covid, nezatajujte to! Záchranári sa musia obliecť predtým, ako k vám prídu. Urgentné príjmy sú preplnené a ak vládzete stáť na nohách a nie ste v bezvedomí, budete čakať niekoľko hodín,“ dodali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj |  Foto: FB/Denník záchranára