Zo sveta športu dorazila mimoriadne smutná správa. Za záhadných a doposiaľ neobjasnených okolností zomrela len 24-ročná olympionička, ktorá sa venovala cyklistike. Zo správy je zdrvený cyklistický zväz, no najmä rodina a blízki, ktorí netušili, že športovkyňa odíde v tak mladom veku.

Novozélanďanka Olivia Podmore náhle prišla o život vo veku 24 rokov. Cyklistka a olympionička sa v minulosti zúčastnila olympijských hier v Rio de Janeiro. Smutnú správu priniesol na sociálnej sieti jej brat Mitchell. Náhla smrť mladého talentu je nateraz záhadou a predmetom vyšetrovania polície.

Kondolencie zverejnila vo svojom statuse aj Medzinárodná cyklistická únia: „Slovami nemožno vyjadriť, ako sme zasiahnutí správou o náhlej smrti olympioničky z Ria 2016 Olivie Podmorovej. Naše myšlienky sú s jej rodinou a s priateľmi,“ napísali.

Smrť športovkyne je o to záhadnejšia, že len pár hodín pred úmrtím zverejnila na sociálnej sieti status, kde sa zamýšľala nad úspechmi aj tlakom v športovej brandži: „Ten pocit, keď vyhráte, sa nepodobá na žiadny iný, ale ten pocit, keď prehráte, keď vás nevyberú, keď sa nekvalifikujete, keď ste zranení alebo keď nesplníte očakávanie spoločnosti, ako vlastniť dom, byť v manželstve alebo mať deti, je celkom odlišný,“ vyliala si srdce krátko pred úmrtím.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: abc.net.au │ Foto: FB/Valley Preferred Cycling Center, Cambridge Cycling Festival, Olivia Podmore