V Portugalsku došlo krátko po očkovaní zdravotného personálnu k tragickej udalosti. Jedna zo zdravotných sestier z Porta sa nechala zaočkovať novou vakcínou od Pfizer a BioNTech 30. decembra 2020, no na Nový rok za záhadných okolností zomrela.

Sonia Acevedo bola mamou dvoch detí a vyše desať rokov pracovala na pediatrickom oddelení Onkologického inštitútu v Porte. Hoci pred očkovaním netrpela žiadnym známym ochorením a nemala zdravotné problémy, už dva dni po očkovaní náhle zomrela. Krátko po podaní vakcíny sa pritom u nej neprejavili žiadne vedľajšie účinky a pocítila iba nepríjemný pocit v mieste vpichu.

Podľa DailyMail je jej otec zdrvený a požaduje vysvetlenie smrti svojej dcéry: „Očkovali ju Covid-19 vakcínou, ale nemala žiadne prejavy. Neviem, čo sa stalo. Chcem len odpovede. Chcem vedieť, čo viedlo k smrti mojej dcéry,“ smúti. Presná príčina smrti mladej ženy je predmetom ďalšieho zisťovania a viac sa verejnosť dozvie po výsledkoch nariadenej pitvy zosnulej.

Covid vakcína od firmy Pfizer a BioNTech bola predstavená koncom roka 2020 po preskúšaní na vyše 40-tisíc dobrovoľníkoch a boli zverejnené aj oficiálne vedľajšie účinky, ktoré sa po očkovaní môžu dostaviť. Ako prvý sa očkoval tento Slovák, ktorý žije v zahraničí. Doposiaľ bolo zaznamenaných len pár komplikácií po očkovaní, pričom dvaja silní alergici skončili po podaní vakcíny v nemocni. V médiách zarezonoval aj prípad zdravotnej sestry, ktorá omdlela krátko po podaní vakcíny rovno pred kamerami. Tá však náhlu slabosť pociťovala pravidelne. Na Slovensku sa zatiaľ nechali zaočkovať viacerí politici a zdravotný personál.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: YouTube/BBC, WION