Domácnosť, v ktorej sa zastavil čas. Aj tak by sme mohli nazvať životný priestor rodiny z Francúzska. Mokré prádlo v práčke, či iné podivuhodné veci nasvedčujú tomu, že rodina bola vyrušená počas všedného dňa. Kde sú jej členovia dnes to nikto nevie.

Mestom Nantes v západnom Francúzsku otriasol tajuplný a strach naháňajúci incident zhruba spred dvoch týždňov. Zmizol tu totiž nie jeden ale hneď štyria ľudia, členovia jednej domácnosti, rodičia Pascal a Brigitte a ich dospelé deti Sebastian a Charlotte. Okolnosti zmiznutia prinášajú mnoho ťažko zodpovedateľných otázok. Prečo je napríklad v práčke mokré prádlo, či autá zaparkované pred domom akoby niekto rodinu vyrušil počas obyčajného dňa?

Čo si o prípade myslí polícia?

Mobilné telefóny a bankové účty nezvestných osôb sú v ostatnom čase neaktívne a takmer všetko v dome pôsobí, akoby si len niekto na okamih odskočil. Polícia však na základe indícii zvolila smer, ktorým sa chce pri vyšetrovaní vybrať. Muži zákona sa obávajú, že v hre je nielen možný únos, nezákonné zadržovanie, ale dokonca aj vražda.

Kto je podozrivý?

Stopy sú síce chabé, ale podozrenie predbežne najviac padá na 21-ročného syna Sebastiana. Polícia k tejto teórii dospela na základe viacerých určovateľov. Najviac hrá proti menovanému, že práve jeho auto na rozdiel od áut ostatných členov rodiny, pred domom nie je a polícii sa vozidlo dodnes nepodarilo nájsť. Asi 300 km od bydliska rodiny v meste Brest sa našli nohavice, ktoré patrili Charlotte. V dome sa našli stopy krvi, patriace rodičom a Sebastianovi. Krv bola ďalej nájdená na mobile syna a hodinkách matky.

Francúzske média tiež avizovali, že otec rodiny trpel v minulosti psychickými poruchami a na sociálnych sieťach sa vyhrážal vlastnou smrťou. Polícia predpokladá, že psychické problémy mal aj syn Sebastian.

Prípad z krajiny galského kohúta je viac než zamotaný, polícia pracuje s obmedzeným množstvom stôp a reálne si ešte ničím nemôže byť istá. Ako sa rozuzlí tento komplikovaný prípad a kde je naozaj pravda ostáva nateraz veľkou neznámou.

Zdroj: bbc.com | Foto: Twitter