Obrovská panika zachvátila obyvateľov mestečka Chalchuapa v juhoamerickom Salvadore. Vydesil ich totiž nezvyčajný úkaz na oblohe. Snímky z tohto záhadného javu sa okamžite začali šíriť na internete a zverejnil ich aj miestny spravodajský server El Blog. 

Podľa portálu, ľudia, ktorí opúštali kostol Horem-Ebenezer, uvideli na oblohe ,,obrovskú červenú guľu”, ktorá po niekoľkých sekundách z oblohy zmizla. “Podľa získaných informácií niekoľko ľudí pri odchode z bohoslužby v kostole Horem-Ebenezer uvidelo obriu červenú guľu na oblohe, ktorá svietila len pár sekúnd a zmizla, na oblohe zanechala červenú farbu,” uviedol Gabe Hash.

Obloha sa na pár sekúnd sfarbila do červena, potom úkaz zmizol.
Obloha sa na pár sekúnd sfarbila do červena, potom úkaz zmizol.

Medzi obyvateľmi sa rozšírila panika, nakoľko nedávne série zemetrasení v Japonsku a Ekvádore si vyžiadali stovky obetí. Tamojšie predpovede varujú pred ďalšími zemetraseniami, ktoré sa môžu vyskytnúť počas víkendu. Po minuloročnom ,,Krvavom Mesiaci” mnohí naznačujú, že môže ísť o ďalšie znamenie, predpovedajúce koniec sveta. Málokto však takýmto nevedeckým ,,odhadom” verí.

Zdroj: topky.sk |  Foto: Youtube, El Blog