Boris Kollár patrí k politikom, ktorí sa počas tlačovej besedy neváhajú rozohniť pri otázkach novinárov či kauzách, ktoré momentálne rezonujú spoločnosťou. Tak sa stalo aj v prípade vyšetrovateľov NAKA, pričom jeden z nich jeho vyjadrenia zobral mimoriadne vážne a rozhodol sa konať.

Zamestnanci úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra 13. septembra zadržali vyšetrovateľov NAKA. Išlo o vyšetrovateľa Jána Čurillu, ktorý sa zaoberal kauzou ,,Božie mlyny“, no putá na rukách pocítili aj vyšetrovatelia Pavol Ďurko, Štefan Mašina a Milan Sabota pracujúci na kauze ,,Očistec“. K ich zadržaniu sa vtedy veľmi ostro vyjadril predseda parlamentu, ktorý odmietol podporovať mafiu v policajných zložkách, ktorú dokonca nazval ,,Čurillovskou“.

Súd napokon vyšetrovateľov z väzby po 6 týždňoch prepustil, keďže sudca nevidel opodstatnenie ich trestného stíhania. Čurilla sa však rozhodol brániť a pred pár týždňami podal na Borisa Kollára žalobu za neakceptovanie prezumpcie neviny a neprimeraný spôsob zásahu do jeho práv, pričom žiada verejné ospravedlnenie a odškodné vo výške 100-tisíc eur, ktoré majú ísť na charitu.

Vyšetrovateľ trvá na tom, že slová politika absolútne prekročili medze. „Z vyjadrení predsedu parlamentu je zrejmé, že keď hovorí o ‚,druhej strane“, myslí tým skutočných mafiánov a členov organizovaných zločineckých skupín, proti ktorým žalobca ako vyšetrovateľ NAKA spolu so svojimi kolegami celý svoj profesijný život bojovali a bojujú a rozhodujúcou mierou sa pričinili o elimináciu tých najnebezpečnejších zločineckých skupín, ktoré na území Slovenskej republiky pôsobili,“ uvádza sa v žalobe.

Boris Kollár však odmieta ustúpiť a naďalej trvá na svojich slovách. ,,Pán vyšetrovateľ Čurilla je stále trestne stíhaný. Pokiaľ mu bude zrušené stíhanie generálnym prokurátorom alebo rozhodne súd, ktorý povie, že trestný čin nenaplnil, potom sa k tomu postavím čelom a pánovi Čurillovi sa ospravedlním. Dovtedy nemám dôvod to urobiť,“ povedal predseda strany Sme rodina novinárom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TVNOVINY.sk, cas.sk  |  Foto: YT/Hanusove dni, Sme rodina-BORIS KOLLÁR, TVNOVINY.sk