Mária Kolíková hneď po získaní funkcie ministerky spravodlivosti avizovala, že plánuje rozsiahlu očistu justície. Jej ostré vyjadrenia a plány do budúcnosti sa však nepáčili nielen koalícií, pričom je zjavné, že spálila zopár mostov.

Šéfka rezortu spravodlivosti v posledných mesiacoch pracuje na tzv. súdnej mape, o ktorej hovorí medzi kolegami, novinármi i občanmi. Momentálne je k dispozícií tretia verzia návrhu, pričom sa v budúcnosti očakáva zrušenie štyroch okresných súdov v mestách Partizánske, Skalica, Bánovce nad Bebravou a Kežmarok. Z pôvodných 54 okresných súdov má zostať iba 30.

Nedávno zavítala aj do relácie Braňa Závodského v rádiu Expres, kde pri obhajovaní súdnej mapy uviedla, že jej zavedeniu bránia aj skorumpovaní sudcovia. ,,No tak samozrejme, že určite aj tí sa bránia, pretože už ten spôsob korupcie bude o to zložitejší. A tie formy korupcie sú rôzne,“ povedala v debate.

Jej vyjadrenie sa však nepáčilo sudkyni Krajského súdu v Bratislave Dane Jelinkovej Dudzíkovej, ktorá žiadala od Kolíkovej verejné vysvetlenie k slovám, ktoré povedala v rádiu, pričom malo ísť o predžalobnú výzvu. Keďže ministerka na výzvu nereagovala, sudkyňa podala na svoju nadriadenú 8. decembra žalobu na ochranu slobody prejavu sudcu a na ochranu osobnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Braňo Závodský Naživo  |  Foto: FB/Mária Kolíková, YT/Braňo Závodský Naživo