Nie je žiadnym tajomstvom, že mnohé letecké spoločnosti majú vážne problémy s personálom, v dôsledku čoho British AirwaysBrussels Airlines museli zrušiť tisícky letov. Najnovšie sa zamestnanci známej aerolínie rozhodli pre štrajk, ktorý ovplyvní obrovské množstvo naplánovaných letov.

Zamestnanci nemeckej leteckej spoločnosti Lufthansa sa rozhodli v stredu (27. júla) vstúpiť do štrajku za vyššie mzdy. Má ísť o 20-tisíc členov pozemného personálu, ktorý požaduje zvýšenie platov o 9,5 % alebo aspoň o 350 eur mesačne. Taktiež požadujú minimálnu hodinovú mzdu v hodnote 13 eur.

Pracovníci spoločnosti chcú vytvoriť tlak, keďže ďalšie kolo rokovaní o ich pracovných podmienkach sa má uskutočniť 3. a 4. augusta. Odborový zväz upozorňuje, že 24-hodinový štrajk zapríčiní veľké rušenie a meškanie letov. Už teraz letecké spoločnosti bojujú s nedostatkom personálu a plánovaný protest spôsobí už tak kritickú situáciu nezvládnuteľnou.

Výpadok jednej z najväčších európskych aerolínii tak privodí problémy s cestovaním na celom kontinente priamo počas letnej sezóny. Ide o priame linky, no predovšetkým o cestujúcich, ktorí absolvujú niekoľko letov, aby sa dostali do cieľovej destinácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bloomberg.com  |  Foto: FB/Lufthansa