Bývalý minister zdravotníctva Richard Raši neraz verejne vyzýval Slovákov, aby sa dali zaočkovať, keďže musíme dosiahnuť kolektívnu imunitu. O to viac prekvapil divákov, keď v diskusnej relácií oznámil, že jednu zo svojich dcér rozhodne zaočkovať nedá.

Je to presne mesiac, čo sa Richard Raši na sociálnej sieti pochválil zábermi, na ktorých dostal druhú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. ,,Poďte sa dobrovoľne očkovať, aby sme mohli žiť slobodne a bez obmedzení, ako predtým,“ vyzýval ostatných Slovákov.

O to viac prekvapil ľudí, keď v politickej diskusnej relácií V politike oznámil, že jeho dcéra Romana očkovanie neabsolvuje. ,,Som lekár a mám dcéru, ktorá má 12 rokov, čiže by mohla byť očkovaná. Teraz poviem úplne otvorene ako lekár, ale aj ako rodič, svoju dcéru zaočkovať nedám,“ vyhlásil bývalý primátor mesta Košice. Politik má ďalšie dve dcéry Adrianu a Barbaru, ktoré zaočkované sú a rovnako aj jeho manželka Mária.

S očkovaním najmladšieho člena rodiny sú však manželia opatrní. ,,Všeobecne, keď prichádzalo očkovanie, tak prichádzalo s veľkým tlakom, aby sme sa očkovali, pretože bolo treba zabrániť príchodu tretej vlny a aby sme eliminovali šírenie koronavírusu. Aj to klinické testovanie a skúšky išli narýchlo. Boli urobené na pomerne veľkej mase, ale pre dospelých. Čo sa týka klinických testov u detí, sú to neporovnateľne menšie štúdie ako u dospelých, vysvetlil člen strany Hlas-SD, pričom si chce počkať na detailnejšie klinické štúdie a možné nežiadúce účinky u detí po očkovaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com  |  Foto: FB/Richard Raši, TV Markíza