Mimoriadne silná búrka zasiahla v stredu 6. júna podvečer východ Bratislavy, no tiež oblasť Pezinka a Senca. Podľa informácií meteorológov bola búrka stacionárna a priniesla intenzívne prívalové zrážky.

Ako informuje imeteo.sk, mimoriadne silná búrka zasiahla predovšetkým oblasť Nového Mesta, Ružinova a potom oblasť Senca a Pezinka. „Búrka tu priniesla intenzívny prívalový dážď. V Rači zaznamenala meteostanica až cez 60 litrov na meter štvorcový. Medzi 17:20 až 17:50 napršalo až 41 mm,“ informovalo imeteo.sk.

Podľa ďalších informácií už jedna búrka v hlavnom meste úradovala. Prívalové dažde zasiahli i nákupné centrum Eurovea. Niektoré fast foody zostali mimo prevádzky. Zrušený bol i spomienkový pochod za nebohého Filipínca Henryho. Meteorológovia však upozorňujú, že i napriek odznievajúcej búrke treba rátať s dažďom aj naďalej.

„V súvislosti s mohutným prívalovým dažďom je situácia momentálne najkritickejšia v hlavnom meste. Za poslednú pol hodinu bolo prijatých niekoľko desiatok hovorov, situácia si vyžiadala takmer 180 výjazdov k zatopeným cestám a priestorom v Bratislave. Pri takmer 80 výjazdoch zasahujú aj hasiči v Trnavskom kraji, a to najmä v Dunajskej Strede, Senici a Galante. Do dvoch najpostihnutejších krajov prichádzajú na pomoc dobrovoľní hasiči, príslušníci zo záchranných brigád HaZZ a hasiči z iných krajov,“ informovala hovorkyňa z OKO PHaZZ Zuzana Farkasová.

Zdroj: imeteo.sk, OKO PHaZZ, Facebook l Video/Foto: YouTube