Západné Slovensko zasiahla vo štvrtok 10. augusta po 22.00 h extrémne silná búrka. Viaceré časti hlavného mesta tak zostali bez dodávok elektrickej energie a veterná smršť skomplikovala i dopravu. Hlásené sú obrovské materiálne škody na majetkoch, v meste sa nachádza množstvo vyvrátených stromov a nahlásené už boli aj strhnuté strechy. 

Búrku sprevádzalo silné hrmenie a blesky. Veľké množstvo obyvateľstva nahlásilo škody, zničený záhradný nábytok, či odfúknuté kontajnery. Strach mali i zvieratá a silný vietor vytláčal autá z cesty. Bez elektrickej energie bolo podľa informácií Bernolákovo, Ivanka pri Dunaji i Blatné.

„Z územia celého hlavného mesta Bratislavy sú hlásené polámané konáre a obzvlášť opatrní by mali byť majitelia áut parkujúcich pod stromami. Podľa jedného z našich čitateľov na Jiráskovej ulici v Petržalke spadol strom na štyri autá. V Rači strhlo strechu z Domova sociálnych služieb. Zničená má byť aj Magio pláž na pravej strane Dunaja,“ píšu tvnoviny.sk.

Bratislavské letisko zaznamenalo počas búrky náraz vetra s rýchlosťou rovných 100 km/h, informovalo imeteo.sk.

Podľa slov nášho čitateľa bola v hlavnom meste vo veľkej miere obmedzená i mestská hromadná doprava. Na električkovej trati sa nachádzali popadané stromy, ktoré pokrývali aj nábrežie Dunaja. Na Hlavnej Železničnej stanici v Bratislave bolo počas noci taktiež veľmi rušno. Nastal kolaps v doprave. Vlaky mali meškanie od 30 do 420 minút. Ľudia, čakajúci na spoj ležali od únavy na zemi.

Prečítajte si: Najsilnešia búrka planéty sa blíži k tejto krajine: Vidieť to môžete aj vy!

Zdroj: tvnoviny.sk, imeteo.sk, autor | Video: YouTube | Foto: autor | Ilustračná foto: pixabay.com