Smutné správy dorazili zo sveta jedného z najtvrdších športov. Boxerský šampión zomrel v mladom veku len štyri dni po svojom poslednom zápase, kedy ho odviezli z ringu priamo do nemocnice.

V nedeľu sa v ringu proti sebe postavili 21-ročný Charles Conwell a 27-ročný Patrick Day. Dvojnásobný šampión Patrick schytal počas zápasu od súpera viaceré tvrdé rany, no osudnou sa mu stal knockout v 10. kole.

Po zásahu padol športovec na zem, kde ostal ležať, pričom bolo zjavné aj jeho veľmi zrýchlené dýchanie. Zdravotníci mladého muža urýchlene ošetrili a v bezvedomí ho previezli do nemocnice. Tam absolvoval neurochirurgickú operáciu a bol uvedený do indukovanej kómy. Z tej sa už, bohužiaľ, neprebral a v stredu jeho život podľa informácií Mirror vyhasol.

Propagátor športovca uviedol, že boxer zomrel obklopený rodinou, priateľmi a členmi boxerského tímu. Zároveň dodal, že box bol tým, čo Patrick miloval, vďaka čomu inšpiroval ľudí a vďaka čomu sa cítil nažive. Zo smrti je ale zdrvený aj jeho súper Conwell, ktorý takýto záver rozhodne nečakal a po tragédií zvažuje aj ukončenie kariéry. “Nechcel som, aby sa toto stalo. Chcel som len vyhrať zápas, keby som to mohol vziať späť, urobil by som to. Bol si rodený bojovník,” dodal so smútkom na sociálnej sieti. Česť jeho pamiatke.

Osudný moment môžete vidieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mirror.co.uk │ Foto: Facebook/E-Fm Radio, Twitter