Uplynulý víkend sa v diskusnej relácií V politike na televíznych obrazovkách TA3 stretli šéf opozičnej strany Smer-SD Robert Fico a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Obaja tvrdo bojovali za svoje názory, v dôsledku čoho nešetrili kritikou.

Hostia v politickej relácií spoločne s moderátorom Norbertom Dolinským preberali aktuálnu politickú situáciu na Slovensku. Podľa slov Roberta Fica si naša krajina prešla rokom hrôzy, keďže Matovičova vláda nezvláda pandémiu koronavírusu. ,,Pán poslanec, ak tu má niekto zodpovednosť za tých mŕtvych, tak ste vy. Pretože to, v akom stave máme zdravotníctvo, ste spôsobili vy,“ zareagovala Kolíková.

Šéf smerákov odmietol obvinenia ministerky a okamžite vyčítal vládnym predstaviteľom, že si robia, čo chcú bez rešpektovania zákona či ústavy. ,,Vláda musí mať dôveru verejnosti,“ upozornil Fico, ktorý neustále apeluje na to, aby ministerstvo zdravotníctva začalo rokovať o nákupe ruskej vakcíny Sputnik V.

Dolinský sa však zaujímal aj o referendum o predčasných voľbách, ktoré spustili strany Smer-SD a Hlas-SD. Podľa tvrdení expremiéra už totiž majú desaťtisíce podpisov od jednotlivcov, ktorí túžia po zmene a rozhodli sa zbierať podpisy svojpomocne.

Kolíková na margo tejto témy označila referendum na vyhlásenie predčasných volieb za protiústavné. ,,Ak by sa takto pristupovalo k viacerým veciam, tak by sa referendum mohlo využívať stále, aj napríklad pri predĺžení funkčného obdobia prezidenta SR,“ vyhlásila, pričom Fico sa bránil tým, že zbieranie podpisov prebral aj s právnikmi, podľa ktorých nie sú porušené žiadne ústavné či iné zákony.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com  |  Foto: YT/Politika, REFRESHER SK, SME