Vdova po zosnulom generálovi Milanovi Lučanskom sa rozhodla na sociálnej sieti zverejniť list, ktorý svojmu manželovi poslala do väzby. Tento list ale k policajnému exprezidentovi nestihol doraziť pred tragédiou, a tak si ho nikdy neprečítal. 

Generál Milan Lučanský († 51) si mal vo väzbe siahnuť na život a 30. decembra naposledy vydýchol. Na jeho adresu sa vyjadril po nedávnych udalostiach na prokuratúre aj právnik rodiny pozostalých Miroslav Radačovský. Vdova po Lučanskom sa pritom pred pár hodinami rozhodla pre nečakaný krok.

Na sociálnej sieti totiž zverejnila list, ktorý v decembri poslala svojmu manželovi do väzby. „Je to 10 dlhých mesiacov a Ty nám stále chýbaš,“ napísala. Poštu, ktorú generálovi poslala do Ústavu na výkon väzby, si však už nikdy neprečítal. „Listy, ktoré som Ti písala, si nedostal… Tak aspoň takto jedna báseň pre TEBA, tak aktuálna pre nás všetkých v dnešnej dobe…,“ pokračovala.

List pre Lučanského pritom začínal slovami, v ktorých vdova naznačuje nepríjemný pocit z toho, že si korešpondenciu čítajú aj cudzie osoby: „Je mi naozaj ťažko písať za predstavy, že tento list otvárajú cudzie ruky, ale ináč to asi nejde. Úmyselne nepíšem otázniky, lebo nečakám odpoveď. Takže dnes začnem radšej básňou,“ napísala na úvod. Dopis pokračoval básňou s názvom Istota, ktorú si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Milan Lučanský