Richard Sulík sa viac netají názorom ohľadom Mareka Krajčího a jeho vedenia rezortu zdravotníctva. Pripisuje mu manažérsku neschopnosť a početné zlyhania, ktoré mali krajinu priviesť do súčasného stavu. Sulík sa na sociálnej sieti aj na tlačovej besede v stredu (24. februára) ponúkol, že by jeho agendu prebral.

Šokujúce verejné prehlásenie ministra hospodárstva so sebou nieslo aj konkrétne zmeny vo vedení zdravotníctva SR. Richard Sulík má v opatreniach, ktoré by ako nový minister rezortu presadil, celkom jasno. Za kľúčový faktor považuje prístup, pričom by sa viac venoval tým, ktorí sú pozitívni na pandemické ochorenie koronavíru: “Tak my robíme pravidlá pre 100 % ľudí a 99 % z nich sa to netýka. Tak venujme sa tomu jednému percentu,” vyzýva.

Za gro problému Mareka Krajčího považuje Sulík jeho zlyhanie v manažérskych otázkach: “Nemáme dostatočne dobre stanovené liečebné postupy v prípade, že niekto bol pozitívne testovaný. Dodnes nemáme šéfa úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou! Takýchto vecí je kopec… Ja teraz neviem, čo všetko, ale tých zlyhaní je veľa, na čo sa tu budeme hrať?!

Sulík zároveň tvrdí, že SaS-ka by sa ministerstva hospodárstva nevzdala. O pozíciu ministra zdravotníctva sa však nebije a svoj návrh prevzatia zodpovednosti nad Covidom berie ako svoju osobnú obeť pre národ.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pravda.sk | Foto: IG/richard_sulik