Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť atmosféru vo vláde i v samotnom parlamente. Balík pomoci pre rodiny či zdanenie ruskej ropy boli zrejme iba začiatkom jeho obrovských plánov do budúcna. Najnovšie mieni zasiahnuť do fungovania diskusných relácií rôznych televíznych staníc.

Minister financií mal na koaličnej rade vyrukovať s nápadom, aby sa v diskusných reláciách objavovali iba členovia strán, ktoré riadne prešli voľbami. Usmerňovať chce iba veľké médiá, ktoré sú regulované zákonom a Radou pre vysielanie a retransmisiu. Zdá sa, že dezinformačné weby pre neho nie sú problémom.

Televízii JOJ mali dva nezávislé zdroje potvrdiť, že Matovič sa mal sťažoval hlavne na vystupovanie Petra Pellegriniho, ktorý je šéfom mimoparlamentnej strany Hlas-SD. Rodák z Trnavy sa obáva, že bývalý člen strany Smer-SD si veľkou účasťou v médiách zabezpečí 40 % v parlamentných voľbách 2024.

Podľa šéfa strany OĽaNO je neadekvátne, ak má strana v parlamente 8 % poslancov, no zároveň aj extrémny podiel v politických debatách. Svoje plány s regulovaním zástupcov politických strán v televízii potvrdil aj verejne. ,,…za posledné dva roky sa niekto rozhodol, že vyrobí z Pellegriniho budúceho premiéra,“ vyhlásil na tlačovej besede, kde sa pôvodne venoval zdaneniu ruskej ropy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia, plus.noviny.sk  |  Foto: FB/Na hrane TV JOJ, TV JOJ, TV Markíza