Po dlhých mesiacoch vyšetrovania a sledovania sa polícií podaril úspešný zásah s nečakaným výsledkom. Obsah skladov, ktoré skôr pripomínajú najkrutejšie väzenie, je zverejnený, a dokonca boli sprístupnené aj momenty pred objavením mučiarní a zadržaním šiestich ľudí.

Polícia z Holandska zasahovala ešte v júni v obci Wouwse Plantage blízko hraníc s Belgickom. Výsledky vyšetrovania kriminalistov presvedčili, že prišli na horúcu stopu a ich tušenie bolo viac ako správne. Podarilo sa im totiž zadržať šesť mužov, ktorí sú podozriví z únosu a zadržiavania rukojemníkov.

Zásahová jednotka však objavila aj prepravné kontajnery, ktoré boli zvukotesné a upravené na moderné mučiarne. Na stropoch a podlahách boli pripevnené putá, na stoloch sa nachádzali mučiace nástroje v podobe rôznych kliešťov a nožníc. V jednom z kontajnerov sa nachádzalo aj zubárske kreslo, ku ktorému mohla byť obeť pripútaná.

Aj keď ide o malý gang z celej mafiánskej skupiny, došlo k obrovskému prelomu. Vyšetrovatelia totiž prelomili šifrovanú komunikáciu, kde kriminálnici plánujú únosy konkrétnych osôb a spôsob, akým ich budú mučiť. Policajti tak mohli včas varovať ľudí, ktorých mali mafiáni v hľadáčiku.

Zásah polície si môžete pozrieť >>>TU<<<

Zdroj: volkskrant.nl  |  Foto: YT/NU.nl