Zuzana Závodská zažila pred pár dňami doslova šok. Po jej kritickej recenzii produktov Dr. Aleny Pallovej dostala v TA3 po ôsmich rokoch vyhadzov. Teraz sa rozhodla prehovoriť o tom, ako to celé je…

Zuzana Závodská pracovala celých osem rokov ako úspešná redaktorka televízie TA3. Popritom sa sedem rokov venovala kozmetike a recenziám, no pred pár dňami sa jej práve táto záľuba stala osudnou. Po kritike produktov Dr. Pallovej totiž dostala od vedenia nečakaný vyhadzov.

Televízia sa vyjadrila k padáku racionálne so slovami, že práca v spravodajstve vyžaduje zachovať na verejnosti neutrálny postoj k subjektom, ktoré sa môžu stať predmetom informovania. Okrem toho ale tvrdila, že Závodská dostala výpoveď aj kvôli viacerým profesionálnym zlyhaniam, ktoré však nechceli konkretizovať. Zuzany sa okamžite zastali viaceré známe tváre, medzi inými aj Monika Beňová, no rovnako sa priklonili k pravde Dr. Pallovej ďalšie celebrity ako Gabriela Drobová či Jasmina Alagič.

Po týchto slovách sa rozhodla prehovoriť samotná redaktorka TA3, ktorá pre Plusku objasnila, aká je pravda: “O ničom, čo by predstavovalo zásadné profesionálne zlyhania, na základe ktorých by môj zamestnávateľ uvažoval o ukončení spolupráce so mnou, ma v jej priebehu neinformoval,” šokuje na úvod s vysvetlením, že sa jej podarilo do práce raz zaspať, za čo bola potrestaná pokutou.

Z prístupu vedenia je poriadne sklamaná a za konflikt s celebritnou lekárkou očakávala podľa svojich slov možno stiahnutie z vysielania na pár dní, no určite nie vyhadzov. Na druhej strane sa domnieva, že Alena Pallová môže mať v televízii nejaký vplyv: “V minulosti som zvykla v prípade choroby alebo dovolenky zaskakovať kolegyňu v relácii Showbiz a sama som čítala zahlásenie k reportáži o tlačovej besede značky ala Palla pri uvedení na trh v tejto relácii. Takže istý predpoklad, že medzi nimi existovali vzájomné obchodné vzťahy, tam je,” prekvapuje.

Tiež potvrdila, že sa na pracovisku za osem rokov stretla aj s nepríjemnými praktikami ako šikanózna či mocenská komunikácia, hoci mala šťastie aj na priateľský a ľudský prístup. Zuzana Závodská však označuje svoje pôsobenie v TA3 ako bezproblémové: “Na to, že som v prostredí televízie TA3 odpracovala takmer osem rokov, som na seba a svoje pôsobenie tam hrdá.” Zároveň dodáva, že momentálne už má na stole nejaké pracovné ponuky, ktoré však nateraz odmieta konkretizovať.

Závodská prehovorila o vyhadzove z TA3
Po padáku už dostala viaceré pracovné ponuky
Alena Pallová sa na redaktorku chystala s právnikmi
Tvrdí však, že o vyhadzov Závodskej sa nijako neusilovala

Zdroj: Šarm │ Foto: Instagram