V utorok zasadol Najvyšší súd, ktorý rozhoduje v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Po pôvodnom rozsudku prvostupňového súdu o nevine obžalovaných podal prokurátor odvolanie, pričom dnes zazneli aj nové dôkazy. 

Na súd sa okrem iných v ranných hodinách dostavil obvinený Marian Kočner, ako aj rodičia a príbuzní zavraždenej dvojice. Z verejného zasadnutia na Najvyššom súde sa podľa informácií Denníka N ospravedlnila Alena Zsuzsová, ktorá požiadala o konanie v jej neprítomnosti. Senátu predsedá sudca Peter Paluda, ktorý prečítal zo spisov priebeh vraždy novinára a jeho snúbenice, ako aj ďalšie skutočnosti.

Medzi dôkazmi sa objavili aj nové informácie, ktoré zahŕňajú dáta o Zszuszovej tepe, či analýzu komunikácie dvojice v Threeme. Prokurátor zdôraznil, že Zsuzsová neustále menila svoje výpovede: “Nevypovedá konzistentne, svojimi tvrdeniami sa snaží vyvrátiť verziu svedčiacu proti nej,” uviedol. Takisto dodal, že klamala, keď hovorila, že zobrala dcéru deň po vražde do Bratislavy, aby jej naposledy ukázala bilboard: “Bilbord bol už dávno zvesený,” objasnil so slovami, že zobratie dcéry zo školy použila len ako poistku.

Zsuzsová vo vyjadrení k odvolaniu prokurátora uviedla, že Andruskó klame a odmietla, že by nosila hodinky na meranie tepu. Vraj boli spárované s iPhonom jej dcéry a rovnako o Threeme tvrdí, že je neúplná a upravená. Napokon súdu navrhla, aby zamietol vykonanie dôkazu posudku. Rodičia zavraždených, ktorí v sieni po celý čas plačú, žiadajú od vraha peňažnú satisfakciu. Súd prvého stupňa im pritom prisúdil 70-tisíc eur, no požadujú 500-tisíc. Súd napokon rozhodol, že Szabó dostane trest 25 rokov a musí uhradiť škodu Sylvii Molnárovej vo výške 1 940 eur ako majetkovú škodu a 40-tisíc eur nemajetkovú ujmu. Zároveň zrušil nevinu Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v prípade prípravy dvojitej vraždy a vec sa tak vracia na Špecializovaný trestný súd.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

https://www.youtube.com/watch?v=rDTA1ByvZTY

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: YT/Neuvidíš SK, SME