Vedeli ste, že kolenný kĺb je najväčším, a zároveň najviac zaťažovaným kĺbom ľudského tela? Je tak vysoké riziko, že človek môže prísť k zraneniu alebo ochoreniu kolenného kĺbu. Bolesť v kolene však môže byť veľmi nepríjemná a ľudia často siahajú po liekoch, aj keď je možné zbaviť sa bolesti celkom inak.

Ťažkosti s kolenom či oboma môže spôsobiť akútnu, ba dokonca aj chronickú bolesť. Je zároveň nutné podotknúť, že dané ochorenie kĺbu sa môže týkať všetkých vekových kategórií. Mnohí pacienti sa tak dopujú liekmi, ktoré im aspoň na chvíľu zmiernia bolesť.

Existuje však aj liek, ktorý rozhodne v lekárni nekúpite. Zázrakom starých materí je v tomto prípade bravčová masť. Tá obsahuje kyseliny, ktoré dokážu liečivú látku zakonzervovať a poslať priamo do hlbších častí pokožky. V kombinácií s určitými bylinkami tak dokáže fantastické veci.

Bravčová masť s nechtíkom

Ako na to? Do hrnca dajte 500 g bravčovej masti a nechajte ju rozpustiť. V momente, keď začne perliť, vmiešajte jednu hrsť kvetov nechtíka. Zmes nechajte na plameni aspoň 5 minút a potom nechajte na 24 hodín odstáť. Tento postup (prevretie a odstavenie) opakujte trikrát. Následne prepasírujte cez gázu a liečivú masť máte hotovú. Zmes skladujte v čistých nádobách v chlade.

Zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk  |  Foto: Pixabay, Facebook