Vianoce nie sú len časom pokoja a rodinnej pohody, ale aj splnených snov a jedinečných zázrakov. Jeden z nich sa stal aj učiteľke Lucii, ktorá iba prednedávnom dojala v relácii V siedmom nebi doslova celé Slovensko.

Najsilnejší príbeh relácie, úžasná, famózna a jedinečná žena či obdivuhodne silná! Aj týmito slovami častovali diváci učiteľku Luciu Chmelikovú, ktorá svojim odhodlaním a láskou k horám očarila doslova celé Slovensko.

So 41-ročnou ženou sa osud rozhodne nemaznal a pred pár rokmi sa u nej začala prejavovať generalizovaná dystonia, čo sú mimovoľné svalové pohyby, ktoré pacient nedokáže ovplyvňovať a je odkázaný na pomoc iných ľudí.

Ako Lucia priznala aj pred televíznymi kamerami, každý jeden deň sa musí učiť nanovo chodiť, rozprávať, pričom nielen pohyb, ale aj obyčajný spánok v posteli jej spôsobujú neznesiteľné bolesti. Krehká žena však mala po celý život jedinečnú vášeň, ktorou sú hory a túry, avšak bez pomoci iných je odkázaná na pobyt medzi štyrmi stenami.

Nový rozmer do jej života však vniesla relácia V siedmom nebi, kde jej Vilo Rozboril umožnil výstup na Lomnický štít. Práve jej štítom sa stal v tomto prípade reportér Jozef Kubáni s vysokohorským tímom, ktorý pri Luciinom odhodlaní ledva udržal slzy na krajíčku. Aj keď sa zdalo, že príbeh učiteľky s trpkým osudom padnutím poslednej klapky relácie skončil, opak je pravdou. Vilo totiž na sociálnej sieti Instagram zverejnil jedinečný status podľa ktorého sa dvojica z relácie odhodlala na ďalší výstup!

“Dnes sa telka rozhodla Siedme nebo nevysielať, tak aspoň krásna info o Lucii, ktorá sa stala hrdinkou Siedmeho neba spred mesiaca a zdolala Lomnický štít napriek silnému zdravotnému znevýhodneniu. Lucia absolvovala spolu s Jožkom Kubánim náročný zimný tatranský výstup a opäť bola skvelá. Lucia, maj krásne Vianoce, želám Ti veľa zdravia a hodne takýchto náročných výstupov. Držím palce ❤️, Vilo,” napísal dojatý moderátor.

V prípade, že by ste chceli a vedeli Lucii pomôcť, TV Markíza zverejnila na sociálnej sieti Facebook jej číslo účtu: SK85 0900 0000 0001 8958 0220.

Zdroj: Facebook/ViloRozboril, JozefKubani