Šokujúci, no aspoň čiastočne šťastný prípad dokumentujú policajti a medzičasom už aj patológ na východnom Slovensku. Prípad, ktorý sa udial v dedinke Husák s menej ako dvesto obyvateľmi ležiacej v okrese Sobrance len pár kilometrov od ukrajinských hraníc, je mimoriadne šokujúci.

Po tom, ako sa dva dni 41-ročná Mária neozývala známym ani rodine, jej blízki zalarmovali políciu. Mala zamknuté dvere a do domu tak nebolo možné sa dostať inak než “násilným” spôsobom.

Policajná jednotka, ktorá bola na miesto poslaná, našla na mieste telo už nebohej Márie. Čo je však zarážajúce a priam zázračné, že v dome bola aj jej 19-mesačná dcérka, pričom tá bola akoby zázrakom prakticky v poriadku a jej otec (ktorý s matkou – nebohou Máriou – nežil) mal dať dieťaťu na mieste jedlo a pitie, následne si ju do rúk vzali zdratovníci.

„Ležala pri mne a hrala sa. Bál som sa. Možno tri dni nič nejedla, to je na umretie,” opísal otec dievčatka traumatický zážitok. Otec bývajúci v rovnakej dedine sa chce o dcéru postarať. O jej ďalšom osude ale budú teraz rozhodovať úrady. „Určia, komu bude to dieťa dané – či jeho rodinným príslušníkom alebo jeho otcovi,” povedala primárka pediatrického oddelenia nemocnice v Michalovciach Dana Jurečková.

Čo sa týka 41-ročnej matky, obhliadajúci lekár predbežne cudzie zavinenie vylúčil, avšak telo poputuje na pitvu, aby sa určilo, čo bolo príčinou smrti.

Zdroj: Topky | Foto: Google Maps