Naši hokejisti dnes potrebovali výhru na to, aby spĺňali ich postupové ambície. Zápas sa po dvoch tretinách vyvíjal sľubne, do tretej tretiny sme vstupovali s dvojgólovým vedením, no v poslednej časti zápasu sme totálne vyhoreli a Bielorusku podľahli 2:4.

[sociallocker]V prvej tretine sme videli vyrovnanú partiu, kde sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Zápas nám skomplikovalo vylúčenie Júliusa Hudáčka a následne aj Tomáša Marcinka, čo znamenalo, že sme sa museli brániť oslabeniu o dvoch hráčov. Našťastie sa naši chlapci bránili výborne a do žiadnej veľkej šance sme Bielorusov nepustili. Prvá tretina sa dohrávala v pomere štyroch proti štyrom. V samom závere dostal navyše trest Ďukov, čo pre naše mužstvo znamenalo, že druhá tretina začne 5 sekundovou presilovkou štyroch proti trom a následne nás čaká 76 sekundová presilovka piatich proti trom.

Početnú výhodu o dvoch hráčov sme využili a už svoj tretí gól na šampionáte strelil Andrej Sekera. Druhú tretinu naši chlapci ovládli a celých 8 minút nedokázali Bielorusi vystreliť na našu bránu. Navyše Mikušov pokus tečoval Jurčo a puk druhýkrát skončil za chrbtom bieloruského brankára. Do tretej tretiny vstúpili Bielorusi ako vymenení. Veľmi rýchlo sa usadili v našom obrannom pásme a zvierali v ňom náš tým až dovtedy, kým sa im nepodarilo vstreliť gól na 2:1. Presadil sa Gotovec. Hra našich sa ani trocha nezlepšila a po zaváhaní defenzívy sa v 54. minúte Gavrus radoval s vyrovnávajúceho gólu. Od vyrovnania neubehlo ani 8 minút a do vedenia poslal z pravej strany Stefanov. S našimi chlapcami to vyzeralo veľmi zle, čo ich donútilo otvoriť obranu a bieloruský galavečer zakončil v 57. minúte Linglet.

Slovensko – Bielorusko 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)
Góly: 21. Sekera (Réway, Daňo), 37. Jurčo (Mikuš, L. Hudáček) – 42. Gotovec (Linglet), 48. Gavrus (Gotovec), 54. Stepanov (Lisovec), 57. Linglet (Platt, Lisovec)

zostavy:
Slovensko: J. Hudáček – Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, Mikuš, Švarný – Bakoš, Réway, Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Marcinko, Bartánus – Lušňák, Šťastný, Skalický
Bielorusko: Kovaľ – Ďukov, Korobov, Gotovec, Jevenko, Lisovec, Chenkeľ, Ustinenko – S. Kosticyn, Kaľužnyj, A. Kosticyn – Platt, Stas, Linglet – Komarov, Kitarov, Demkov – Gavrus, Kovyršin, Stepanov

Zdroj: sport.sme.sk | Foto: Facebook [/sociallocker]