Nik nežije večne a zatiaľ čo v prípade obyčajných ľudí smútia zvyčajne desiatky ľudí z rodinného kruhu a niekoľkých blízkych priateľov či susedov, v prípade slávnych osobností, vrátane umelcov, smútia často tisíce ľudí.

V ostatných rokoch odišli z významných slovenských hudobníkov Miroslav Žbirka (10. novembra 2021) či Vašo Patejdl (19. augusta 2023). Žiaľ, je veľmi reálne, že už o pár dní ich do hudobného neba bude nasledovať 81-ročný Dušan Grúň.

Rodák zo Žiliny debutoval ešte v roku 1965 gramofónovými platňami, známa bola jeho spolupráca s Ivanom Krajíčkom. Celkovo vydal desiatky albumov a bol neoddeliteľnou súčasťou Repete.

Aktuálne má byť už týždeň v kritickom stave v nemocnici, kde je napojený na prístroje. Jeho manželka priznala, že už jej bolo povedané, aby sa pripravila na najhoršie.

Spevákova manželka Majka Grúňová prezradila pre Nový Čas Nedeľa, že Dušan Grúň bojuje so silným zápalom pľúc a zlyhávajú mu orgány.

„Nechcel by chodiť z nemocnice do nemocnice po zvyšok života, alebo byť na prístrojoch. Ak by to tak malo byť, nech si ho radšej Pán Boh vezme,” priznala s plačom Majka Grúňová pre spomínaný týždenník.

„Niekto dal na Dušanov fanúšikovský profil, modlite sa za mňa. Neviem, presne, kto. Ale toto sa nerobí, veď ešte žije! Áno, je v kritickom stave, je na prístrojoch, umelom dýchaní, možno odíde za hodinu, deň, týždeň. Chodím za ním do nemocnice, bozkávam ho a prosím ho, aby už išiel, nech sa netrápi, že ho púšťam. Pani doktorka mi povedala, že on to vidí zvrchu a takto by žiť nechcel. Povedala som jej, že viem, že by takto nechcel žiť,” prezradila pre Plusku jeho manželka.

Obľúbený umelec sa nachádza v nemenovanej bratislavskej nemocnici.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Peter Kliment (@tvkasino)

Zdroj: Pluska | Foto: IG/zuzanavackova