Zdena Studenková je talentovanou herečkou, pričom je o nej známe, že sa drží hesla: „Čo na srdci, to na jazyku!“ Ak sa chce vyjadriť k akejkoľvek téme, rozhodne neváha a povie svoj názor verejne. Tak sa stalo aj na krste jej kuchárskej knihy.

Zdena Studenková je vychýrenou kuchárkou, vďaka čomu nikoho neprekvapilo, keď nedávno pokrstila svoju novú knihu s názvom ,,Aj varenie je umenie“. Paradoxne, krstnou mamou sa stala herečka Dominika Kavaschová, ktorá nemá žiadny vzťah k vareniu či pečeniu.

68-ročná blondínka na knižnom veľtrhu porozprávala prítomným hosťom o svojom prvom pečení bublaniny, keď mala iba 9 rokov. Podľa vlastných slov nepatrí k ženám, ktoré by fungovali iba na šalátových listoch a rada sa nechá prekvapiť gastronomickým zážitkom v reštaurácii. Domáca kuchyňa je však pre ňu pri stravovaní prioritou.

Rodáčka z Bratislavy pri prezentovaní svojej novej knihy uviedla, že v mnohých prípadoch mladé matky nedoprajú svojim deťom domácu stravu. „Prosím, mladé ženy, hlavne na vás apelujem, a keď máte aj malé deti, prosím, varte tým deťom a hlavne na každé narodeniny im upečte čo i len možno malý koláčik a ozdobte im ho, lebo tie deti si to zapamätajú! To je to, čo im vy odovzdáte do tých ďalších generácií, a to je dôležité, mať tú rodinu. Ale nielenže mám rodinu, ale je potrebné sa o ňu aj postarať. A vychovať deti v spomienke, že jéj, toto mi robila mamička, babička, lebo to je najdôležitejšie pri formovaní vnútra toho dieťaťa,“ odkázala Slovenkám, pričom si od publika vyslúžila veľký potlesk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk | Foto: YT/IKAR-S láskou ku knihám, FB/Teleráno