Ministerstvo zdravotníctva SR sa rozhodlo reagovať na čoraz väčšie množstvo konšpirácií a vyjadrení, že koronavírus je obyčajná ,,chrípka“, či dokonca neexistuje. Zábermi priamo z nemocničného krídla chce otvoriť oči tisíckam Slovákom.

Aj počas druhej vlny pandémie koronavírusu sa objavujú názory mnohých Slovákov, že ide o ekonomickú krízu alebo snahu obmedziť ľuďom slobodu. Na sociálnej sieti sú taktiež konšpirátori, ktorí iba prilievajú olej do ohňa, keď tvrdia, že ochorenie COVID-19 jednoducho neexistuje.

Ministerstvo zdravotníctva SR sa rozhodlo reagovať a ukázať krutú realitu v nemocniciach. ,,Podľa posledných prieskumov od leta síce rastie počet ľudí, ktorí pandémiu Covid-19 berú vážne, ale do dnešného dňa sa pod našimi príspevkami objavujú komentáre, že všetko je to vymyslené. Veľmi nás to mrzí. Obzvlášť vtedy, keď sa takéto postoje pretavia do správania, ktoré ohrozuje ďalších ľudí, časť z ktorých skončí na lôžkach našich nemocníc,“ uvádza sa na facebookovej stránke rezortu zdravotníctva.

Situácia v nemocniciach je však naďalej veľmi vážna a zdravotníci siahajú na dno svojich síl, pričom viac ako 2 300 osôb zo zdravotníckeho personálu sa momentálne nachádza v karanténe. Kompetentní sa preto rozhodli osloviť fotografa Michala Burzu, ktorý zdokumentoval nočnú službu na COVID oddelení na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny vo Fakultnej nemocnici v Trnave.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/MZ SR, Michal Burza