Slovenskom stále otriasa šokujúca smrť iba 15-ročného Romana, ktorý sa 20. novembra rozhodol ukončiť svoj život skokom zo strechy školy v Parchovanoch. Stať sa tak malo po šikane zo strany spolužiakov. Pár dní po veľkej tragédii došlo k streľbe pred domom jednej z jeho spolužiačok.

Roman mal byť podľa slov jeho zdrvených rodičov dlhodobo obeťou šikany. Psychický tlak zo strany svojich spolužiakov nezvládol, čo má byť dôvodom, prečo sa rozhodol zomrieť. Ešte šokujúcejšie je zistenie, že ku skoku zo strechy školy ho mali povzbudzovať jeho rovesníci a celý akt si natáčať na video.

V nedeľu dali Romanovi jeho blízki posledné zbohom. Jeho užialená mama pod vplyvom emócií zobrala plynovú pištoľ a neskoro večer si to namierila pred susedny dom. V ňom býva jedno z dievčat, ktoré mali Romana nabádať ku skoku.

“V nedeľu po pohrebe nášho syna, keď už odišli aj hostia, tak som rozmýšľala, že som si práve pochovala jediného syna. Ja nie som žiaden kriminálnik ani nič také, ani by som nikomu neublížila. Ale bohužiaľ, urobila som strašnú hlúposť. A keďže už bola polnoc, všade ticho a vo mne ten smútok a tlak a to všetko – vzala som tú zbraň a postavila som sa pred ich dom. Nechcela som nikomu ublížiť, len do vzduchu som vystrelila, ani neviem koľko nábojov tam bolo. Nepekné slová som zakričala. Je to zbraň, ale je to plynová pištoľ so zatavenou hlavňou,” uviedla zdrvená Iveta Michalíková pre TV JOJ. Prípad vyšetruje trebišovská polícia.

S Romanom sa prišlo rozlúčiť viac než sto ľudí, no zo základnej školy sa dostavilo len pár učiteľov a žiakov. Rodičia žiadajú potrestanie šikanátorov aj odstúpenie riaditeľa školy za dlhodobo prehliadanú a neriešenú šikanu.

Zdroj/Foto: TV JOJ, Facebook/R.M.