Uplynulú nedeľu odvysielala televízia JOJ po kratšej prestávke prvú epizódu relácie V siedmom nebi, ktorej dominoval príbeh devätnásťročného Dávida. Mladík z Galanty 6. septembra 2017 zaútočil na svojho otca kladivom, pričom ten na následky zranení zomrel.

Emotívna relácia V siedmom nebi prináša v každej epizóde príbehy troch jednotlivcov, priateľov či rodín, ktorým plní televízia JOJ v spolupráci s Vilom Rozborilom tajné sny. Tým posledným bola túžba mladej Natálie, ktorá si priala, aby sa jej priateľ Dávid s mamou Frederikou dostali aspoň na krátku dovolenku do Vysokých Tatier.

19-ročný mladík má za sebou trpkú minulosť, nakoľko ho súd právoplatne odsúdil na dva roky vo väzení za vraždu vlastného otca. Skutok vykonal ako mladistvý potom, čo agresívny muž opakovane verbálne i fyzicky útočil na neho i jeho matku. Zúfalý čin okamžite oľutoval, sám sa prihlásil na polícii a ako uviedol i pred televíznymi kamerami, skutočnosť, že pripravil otca o život ho bude trápiť naveky. Žiaľ, cítil, že pred tyranom, ktorý uštedril mame Frederike prvú facku len mesiac po pôrode, ju musí ochrániť.

“Tak ako každý deň som išiel pre otca do krčmy, no a už cestou nadával, že ju zbije, že ju dokope, že sme obyčajní hajzli a mne sa začali vynárať úplne všetky spomienky. Myseľ odišla a pracovali iba ruky. Vyčítam si to dodnes, lebo nielenže som zobral ľudský život, ale chcel som byť iný. A teraz ma ľudia uvidia takého istého,” povedal osudom skúšaný mladík Vilovi.

Najkontroverznejší príbeh V siedmom nebi: David (19) zabil otca, Vilo ..

Po odvysielaní srdcervúceho príbehu, ktorý dojal tisíce ľudí po celom Slovensku, povedala osudom skúšaná rodina redaktorke ďalšie zverstvá. „Najťažšie na tom celom bolo, či ďalší deň vôbec bude. Hlavne už ku koncu. To boli extrémy. A ten strach… Ten strach bol už tak veľký, že ani neviem, či sme vnímali reálne svet,“ povedala matka Frederika.

Do desivého príbehu však vniesol svoj pohľad i odsúdený muž, o ktorého prípad sa momentálne zaujíma kancelária prezidentky Zuzany Čaputovej. „Jednoznačne som sa najviac bál o mamu. Ja už som mal tak strašne znehodnotený ten život tými vetami typu: Nikdy z teba nič nebude, si tu navyše, nemal si sa narodiť! To sú veci, ktoré na tak mladého človeka od toho útleho detstva tak doľahnú, že on potom fakt uverí tým veciam. Čiže, jednoznačne o ňu som sa bál, lebo mi pripadalo, že jej život je cennejší ako môj,“ uviedol pre televíziu JOJ David.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: JOJ.sk