Legendárny český hudobník zomrel v nedeľu ráno 4.decembra. Na sociálnych sieťach pribúda množstvo odkazov pre tohto nezabudnuteľného muzikanta. 

[sociallocker]V nedeľu ráno vo veku 69 rokov zomrel jeden z najvýznamnejších českých gitaristov Radim Hladík. Okrem toho bol aj skladateľ, producent a hudobný pedagóg. Bol členom skupiny Matadors a stál pri založení legendárnej skupiny Blue Effect, ktorá sa neskôr volala M.efekt a Modrý efekt. Hladík získal ocenenie za najlepšieho gitaristu a beatovú osobnosť československého rocku.

Hladík bojoval s chorobu už dlhšiu dobu, na poslednom koncerte vystupoval s kyslíkovým prístrojom. Zomrel na následky fibrózy pľúc, informuje portál idnes.cz. Podľa informácií oficiálneho webu kapely Blue Effect bola jediná šanca hudobníka transplantácia pľúc, no tej sa už, žiaľ, nedočkal. O smrti informovala na sociálnej sieti aj kapela Blue Effect: “S hlbokým smútkom v srdci vám oznamujeme, že dnes ráno na následky zákernej choroby zomrel gitarista, skladateľ a predovšetkým náš dlhoročný kamarát Radim Hladík.”

Hladík mal v obľube viaceré hudobné žánre. Spolupracoval aj so slovenskými hudobníkmi Hammelom a Vargom.

Pavol Hammel a Radim Hladík – Medulienka

BLUE EFFECT (Radim Hladík) – Čajovna

Zdroj: idnes.cz, Facebook | Foto: Facebook, cz.depositphotos.com | Video: YouTube
[/sociallocker]