Slovensko sa ešte nespamätalo z úkladnej dvojnásobnej vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice a už sa na verejnosť prevalila ďalšia šokujúca informácia. Blízka príbuzná mala potvrdiť vraždu známeho slovenského novinára. Len pred pár hodinami pritom známy poslanec odhalil, že Kočner plánoval jeho vraždu.

Na Slovensku je len málo ľudí, ktorí by si nepamätali na investigatívneho novinára Paľa Rýpala, ktorý v čase najdivokejších rokov zisťoval a zverejňoval nebezpečné informácie na najvplyvnejších ľudí Slovenska. Nezľakol sa žiadneho prípadu či mena, hoci mal v tom čase minimálne krytie a mnoho informácií zisťoval na vlastnú päsť. Keď pred desiatimi rokmi záhadne zmizol, všetci verili, že sa čoskoro vráti s novým bombastickým príbehom, alebo že len vypadol s partiou a alkoholom na dlhší žúr.

Nádej, že sa Paľo niekedy vráti, dnes však navždy vyhasla. Jeho sestra Iveta zverejnila na Facebooku smutné slová o tom, že už nie je medzi živými: “Stále som verila, dúfala, nechávala odkazy, modlila som sa za jeho život a návrat k nám… Ale , niečo sa stalo … niečo šialené, čomu ani sama nemôžem uveriť. Dozvedela som sa tú najstrašnejšiu vec, TO, čoho sme sa všetci báli a strašilo nás v snoch. TO, prečo som plakávala v noci do vankúša a snažila som sa navonok hrať silnú sestru, ktorá všetko dáva. Teraz to však už nejde. Teraz viem, že môj brat – investigatívny novinár Paľo Rýpal už NEŽIJE. Viem, že ho ZAVRAŽDILI!!!!” znejú emotívne slová zronenej ženy.

Paľova sestra Iveta je ale za pravdu naďalej odhodlaná bojovať: “Môj žiaľ nad stratou brata je tak veľký, že chcem vedieť, či tie kauzy, o ktorých sa dozvedel a chcel ich zverejniť, boli až také strašné, aby ho museli pre to uniesť a zabiť …. Keď zabili Janka a Martinku, tak v hlavách nám začali ožívať spomienky a násobil sa strach z toho, či aj Palko neskončil tak ako oni? Teraz už viem, že skončil… Rozdiel v smrti Janka a Paľka je ten, že Janka nechali na výstrahu na mieste vraždy a Palka „upratali bez stopy“…. teda skoro bez stopy!!! Je zjavné, že investigatívni novinári na Slovensku niekoho príšerne nasie*ajú … A mali by sme sa naozaj všetci dozvedieť koho…,” zakončuje rozhorčenú úvahu otázkou, na ktorej odpoveď čakajú tisíce Slovákov. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Zdroj │ Foto: Facebook, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.