Jedna z najväčších fabrík na slovenskom trhu sa dlhodobo trápila, pričom finančné problémy sa natoľko zhoršili, že o pár týždňov dôjde k hromadnému prepúšťaniu. Zamestnanci sa tak tesne pred Vianocami dozvedeli veľmi nepríjemné správy.

Juhokórejský technologický gigant Samsung sídliaci v Galante veľmi ťažko znášal meniaci sa globálny trh výrob, čo ovplyvnilo aj následný predaj televízorov. Firma sa rozhodla pre rozsiahlu reorganizáciu, pričom kompetentní v týchto chvíľach nepotvrdili ani nevyvrátili, či spoločnosť opustí Slovensko.

Prepúšťanie zamestnancov by sa malo uskutočniť v niekoľkých etapách. „Koncom januára zanikne oddelenie SMD-PBA, čo je asi 300 ľudí, koncom apríla končí LCM výroba, kde pracuje asi 400 zamestnancov. Takmer 200 ľudí príde o prácu aj z oddelenia inžinieringu, kvality aj nákupu,“ uviedol jeden z vedúcich zamestnancov pre cas.sk.

Spoločnosť Samsung sa údajne zaviazala, že prepusteným pracovníkom zabezpečí odborné vzdelávanie a možnosť kariérneho poradenstva, ktoré by im zabezpečilo nájsť si dobre platenú prácu. Aj napriek tomu, že im štát v priebehu posledných trinástich rokov poskytol finančnú injekciu v hodnote 131 miliónov eur, firma nedokázala zvýšiť produktivitu a náklady na výrobu neustále rástli.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Pixabay, markiza.sk